Тиждень біології в школах району

Природа подарувала нам розум для того,

щоб ми все життя розгадували її таємниці.

Леонід  Сухоруков

Розгадувати таємниці життя, вивчати закони природи, знайомитись із природою рідного краю та проводити науково-дослідну діяльність  учні шкіл мають можливість не лише на уроках природничого циклу, але й під час Тижня біології,  який традиційно проходить у навчальних закладах району в останній тиждень вересня.

Розпочався Тиждень під девізом «Пізнання починається із здивування»: тематичними лінійками, інформаційними вісниками, організацією виставок літератури з біологічної тематики, конкурсу стінгазет, виставки творчих робіт (на фото учні Крушинівської ЗОШ).

З метою популяризації природничих знань,  розвитку екологічного світогляду учнів  до планів предметного Тижня включені просвітницько-виховні заходи. Так, у Бершадській ЗОШ №1 відбулось засідання  круглого столу  на тему «ГМО – користь чи шкода?», Крушинівській ЗОШ І-ІІ ст. та  НВК Шумилів «Збережемо планету чистою»,  у Великокиріївській ЗОШ І-ІІІ ст. – «Давай повернемо Землі всі веселкові кольори», у Маньківській ЗОШ пройшла науково-практична конференція «Природа – наш дім», у Осіївській  - конференція «Орнітофауна села Осіївка», а в Флоринській школі виховні години з проблеми екологічного стану свого населеного пункту та презентація  роботи шкільного лісництва. У Шляхівській ЗОШ І-ІІІ ст. організовано диспут за участю старшокласників «Отруйність спиртів, їх згубна дія на організм людини»,  у Березівській ЗОШ І-ІІ ст. «Що ховається за чашкою кави", а в Бершадській №1 актуальними темами дискусій обрали наступні – «Яке харчування можна вважати раціональним?»  (9-10 кл), «Зоопарк – вязниця для тварин?» (6 кл).  Вчилися захищати проекти і учні Бершадської ЗОШ №3 (на фото учні Бершадської ЗОШ №3)

 Обов'язковими супутниками пізнавальної діяльності учнів є інтелектуальні конкурси.  Розгадування кросвордів, загадок, ребусів організували для учнів початкових та середніх класів у Березівській, Кидрасівській, Крушинівській, Ставківській ЗОШ І-ІІ ст., НВК с.Теофилівка, Бершадській №2, Великокиріївській, Красносільській, Михайлівській, Серединській ЗОШ І-ІІІ ст. Конкурс ерудитів «Цікава ботаніка» пройшов у 6 класі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, «Найрозумніший природолюб школи» - у Крушинівській школі;  брейн-ринг юних біологів відбувся у Поташнянській та Флоринській ЗОШ І-ІІІ ст., а КВК «Біологічний хокей» у Михайлівській ЗОШ.  Природнича гра «Що? Де? Коли?» зібрала юних природознавців Теофилівського НВК, а інтелектуальна гра «Слабка ланка» - учнів Красносільської та Бершадської №1 шкіл. Старшокласники Великокиріївської школи включились в навчальну гру «Бажана дванадцятка», а семикласники Лісничанської школи були активними учасниками гри «Юні дослідники». Тематичні вікторини «У світі тварин та рослин» проведені учителями біології у Голдашівській, Кидрасівській, Малокиріївській, Ставківській, Бершадській №2,  Михайлівської, Осіївській, Серединській  ЗОШ І-ІІІ ст.,  «хвостата вікторина» запамятається дітям Шляхівської школи, а «грибна мозаїка» учням Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 (на фото учні Лісничанської ЗОШ).

Гра – важливий  компонент навчального процесу, яка «…навіть нудне знання вмить перетворює на цікаве і захоплююче».  В межах Тижня біології  організовано  пізнавальну гру «Веселий експрес»   для  учнів Красносільської та Шляхівської ЗОШ, інтерактивну гру «Зоряний час» для семикласників міської школи №3, а «Щасливий випадок» був в Осіївській школі. Сюжетно-рольова гра «Суд над отруйними рослинами»  відбулась у Поташнянській,  «Як не захворіти на грип» у Березівській  ЗОШ І-ІІ ст.,  а інтелектуально-розважальна гра «Я люблю біологію» - в Серединській ЗОШ І-ІІІ ст. Запам'ятається учням Бершадської ЗОШ №3 біологічний квест «Скарби Зеленої планети» Традиційним заходом  в рамках Тижня біології  є виставка-конкурс «Щедрі дари осені», яка була проведена у НВК с.Теофилівка, Дяківській, Маньківській, Поташнянській ЗОШ І-ІІ ст., Бершадській №1, Великокиріївській, Серединській ЗОШ І-ІІІ ст.  Із задоволенням учні шкіл демонстрували свої творчі здібності під час конкурсу на кращу композицію з природніх матеріалів, кращий малюнок  чи стінгазету, краще фото у номінації «Мої домашні улюбленці» » (на фото учні Бершадської ЗОШ №1) тощо.

 З метою спостереження за осінніми змінами в природі були організовані екскурсії для дітей початкових та середніх класів у НВК с.Шумилів, Поташнянській, Бершадській №3, Серединській школах.

Любов до природи визначається не лише милуванням її красою, але й щоденним дбайливим ставленням до до неї, з особистою відповідальністю кожного за її схоронність.  Протягом вересня у всіх школах району проводилась трудова акція(на фото Янчук Софія, Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.

  Василь Сухомлинський казав, що, дитина від своєї природи - допитливий дослідник, відкривач світу. Слід  дитину спонукати до самостійної пізнавальної діяльності, формуючи з малих літ допитливість, прагнення до навчання, яке має бути радісною працею.”  Саме предметні тижні дають можливість краще розкрити та зрозуміти навчальний предмет, розширити кругозір дитини та сприяти пізнавальній діяльності.

 

 Ірина Романчук, методист РМК  



Продовження тексту новини



12.10.2017 | Aдмін

Вернутись назад