Зустріч однодумців...

Швидко спливло літо, стрімко наближається Першовересень… І знову обсідають радісно-тривожні думки – що там, попереду? Що чекає в новому навчальному році?

В День українського прапора зібрались вчителі історії, щоб поділитись методичними знахідками, проаналізувати зміни у навчальних програмах, порадитись щодо пошуку оптимальних підходів до сучасної освіти. Нарада розпочалась незвично, піднесено – з урочистого мітингу, присвяченому одному з Державних символів України – Прапору. Підняття прапора, зворушливі пісні, непрохані сльози… «Мамо, пробач за чорну хустину». Скільки таких пробачень ще мають почути українські матері, аби нарешті  у Вільній запанував мир?..

Ми маємо наблизити цей час, плекаючи патріотів, які не на словах, а на ділі люблять свою Батьківщину. Сьогодні була розмова і про це: в Шляховій, наприклад, є вже династія патріотів – ветеран АТО Притуляк Анатолій Іванович чекає на повернення з-під Попасної сина Владислава, доглядаючи онука Дениску.

Вирішували також професійні проблеми –  суттєві зміни в програмах з історії і правознавства, опікувались підготовкою учнів до ЗНО. Було проаналізовано роботу районного методичного об’єднання вчителів історії та правознавства за 2016-2017 навчальний рік, обговорено та затверджено план роботи методичного об’єднання на 2017-2018 навчальний рік.

Змістовними та актуальними були виступи голови районного методичного об’єднання вчителів історії та правознавства Погончика Г.О. директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, вчителів історії та правознавства Пугач Л.Л. Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Будкевич О.М. Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, Постоловської Л.М. Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хахалини О.І. Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Юрченко Г.О. Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Звернута увага вчителів на підготовку школярів до ЗНО., а також залучення школярів до участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах з правознавства. Розглянуто роботу вчителів з відзначення 500-річчя Реформації в Україні, 85-річчя вшанування жертв Голодомору 1932 – 1933 років.

 

Давні греки говорили: «Найбільша біда, яка може трапитись з людиною, це якщо вона буде жити в епоху реформ». А ми - нічого, звикли навіть: у новесеньких підручниках ще не висохла типографська фарба, а програми вже змінились! Вимоги до ЗНО стають все жорсткішими, а часу на підготовку учнів державою не передбачено! Але ми не збираємось здавати позиції, а, навпаки, докладемо всіх зусиль, щоб наші діти виросли гідними, гордими та нескореними.

Олена Хахалина, учитель історії Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.



Продовження тексту новини



23.08.2017 | Aдмін

Вернутись назад