"Допоможи пораненому солдату" - благодійна акція Бершадської школи №1

Щоб зібрати кошти, у школі було проведено ярмарок, на якому учні продавали домашню випічку, саморобні вироби. Ініціативу колективу школи підтримали начальник відділу освіти Оксана Тартачна та голова ради голів профкомів працівників освіти Микола Морочинський. Кожна первинна профспілкова організація навчальних закладів району виділила певну суму коштів, таким чином долучившись до благородної справи. А бабуся учениці 2-Б класу Оксани Сташенко передала з Італії для поранених бійців 150 гігієнічних наборів. На засіданні батьківського комітету школи було вирішено передати виручені кошти пораненому солдату, який перебуває на лікуванні у Вінницькому військовому шпиталі. Цю місію доручили виконати учням Сергієві Іванченку, Ангеліні Магдаль, Карині Теличук, Катерині Зеленецькій, Владиславу Мураховському. Їх супроводжували педагог-організатор Наталія Пендюр, директор школи, а голова ради школи Олег Мураховський узяв на себе всі транспортні витрати, власним автомобілем возив делегацію до Вінниці.

У військовому шпиталі нас зустріли привітно завідувач хірургічного відділення полковник Ігор Манцерковський (до речі, випускник ЗОШ №1 м.Бершаді), який поспішав на операцію, та ще один наш земляк, уродженець Яланця, хірург Олександр Олійник.

За час війни на Сході України у цьому шпиталі прооперовано й проліковано понад три з половиною тисячі бійців АТО. Відразу ж було організовано 59-й мобільний госпіталь і відправлено на фронт. Вперше в історії незалежної України хірурги госпіталю в польових умовах вдало зробили бійцю надскладну операцію на черевній порожнині.

Порадившись з лікарями, вирішили передати зібрані кошти солдату, який найбільше цього потребує. Олександр Олійник запитав учнів: «Чи не боїтеся крові?» Вони відповіли: «Ні». Тоді дітей запросили в палати. В одній ми побачили ще зовсім молодого хлопця. У нього пошкоджені обидві нижні кінцівки, а також поранено руку та праву сторону грудної клітини. Це солдат контрактної служби, 22-річний Василь Войковчин. До служби в армії Василь був водієм, а на фронті став кулеметником. 4 березня 2017 року він був важко поранений у бою. У Маріуполі Василю зробили чотири операції, а згодом відправили до Вінницького шпиталю для подальшого оперативного втручання та лікування. Під час розмови з бійцем ми зрозуміли, що він сподівається знову повернутися на фронт. Поруч із ним у палаті лежав солдат, який готувався до виписки. У нього відірвана частина ступні, поставлено протез, а він сказав нам, що їде знову на фронт боронити нашу землю від проросійських найманців. А ще до палати зайшов солдат, який був важко поранений на Світлодарській дузі – все його тіло посічене осколками. Він переніс кілька операцій, але в тілі залишилися ще три великих осколки, вилучення яких загрожує життю воїна. О.В. Олійник познайомив нас ще з одним важкопораненим під Зеленопіллям 11 липня 2014 року. Табір обстріляли із «Градів» з території Росії. Чимало полягло тоді наших солдатів. Коли ми розмовляли з Василем, то до палати набилося чимало поранених, хто на милицях, хто з перев’язаною рукою чи грудною клітиною. Напевно, побачивши дітей, кожен із них засумував за домівкою та рідними. В їхніх очах ми побачили вогник віри в перемогу, а розчарування чи жалю не було. Після одужання вони знову вирушать на Схід захищати Вітчизну.

Коли  я вручав Василю гроші, боєць зніяковів, йому стало незручно, а на очах з’явилися сльози, але діти запевнили, що ці гроші від щирого серця зібрані саме для нього. Настрій пораненим покращив невеличкий концерт, підготовлений учнями. Захоплено бійці слухали художнє читання Ангеліни Магдаль та пісні у виконанні переможців Всеукраїнських конкурсів вокаліста Сергія Іванченка та учасників ансамблю автентичного співу «Оберіг». З вдячністю, під бурхливі оплески бійці проводжали нашу делегацію.

Наша делегація відвідала у Вінниці пам’ятник Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО. Побували ми в торгово-розважальному комплексі «Мегамол», насолодилися цілющою водою біля святого джерела в Ганнополі.

Коли повернулися додому, то дізналися від начальника відділу освіти О.М. Тартачної, що ініціативу Бершадської ЗОШ №1 «Допоможи пораненому солдату» підтримали всі школи району і до 28 квітня 2017 року зібрані кошти передадуть військовим, які потребують не тільки серйозного лікування, а й нашої уваги та турботи.

Григорій Погончик, директор Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1



Продовження тексту новини



18.04.2017 | Aдмін

Вернутись назад