А у нас, у дитсадку!..

Днями у дошкільному навчальному закладі «Сонечко» м.Бершаді відбувся районний семінар завідуючих та методистів на тему «Економічне виховання дітей дошкільного віку».

У рамках зустрічі було показано комплекси ранкових гімнастик із використанням сучасних здоров’язберігаючих технологій та атрибутів ( інструктор з фізичного виховання Олексієнко Г.П.):

-   на гімнастичних лавах «Подорож по морю»;

-   виконання вправ з елементами «Кунг-фу»;

-   ритмічна гімнастика зі стрічками «Сонячні промінчики»;

-   комплекс вправ ранкової гімнастики за методикою Єфіменка.

Завідуючі та методисти переглянули та проаналізували заняття у всіх вікових групах, зокрема « Подорож до магазину іграшок» (вих. Мочульська Н.О.),

-   «Паперова казка» (вих. Кундзич Н.В.),

-   «В гості до фермера» ( вих.Прищепа Л.М.),

-   «Юні бізнесмени» (вих. Руденька Н.П.),

-   «Цікаві перетворення» (вих. Шаповал Л.І.).

Розвагу економічного змісту «Веселий ярмарок» підготувала вихователь Шаповал Т.М. з дітьми старшої групи «Колосок».

Шляхом ігрових ситуацій, дослідів, пошуків діти дізнавалися як раціонально розподілити сімейний бюджет, які витрати є необхідними, як зекономити кошти, які є види грошей, як купувати і продавати, де зберігати кошти, як планувати витрати, ввели в словниковий запас нові терміни та словосполучення. А головне, на заняттях формувалася здатність до економічного мислення, розвиток здорових матеріальних потреб, умінь розпоряджатися грошима, виховувалися почуття і риси ефективного господаря.

Під час теоретичної частини завідуючі мали змогу обговорити дану проблему та поділилися досвідом реалізації економічного напряму виховання в своїх закладах.

Про використання даного напрямку в роботі з дошкільниками методист закладу Головченко Т.В. розповіла: «Оскільки економічне виховання - це не тільки ознайомлення дітей з грошима та економічними термінами, це, насамперед, виховання бережного ставлення до праці, результатів людської праці, речей, іграшок та інше. Так, у кожній групі встановлено ящики для збору дітьми та вихователями використаного паперу та полімерів. За зароблені кошти можемо придбати дітям нові іграшки, книги чи розмальовки. Минулого року після ремонтних робіт зібрали використані коробки, ящики з під-продуктів, та інший використаний папір, здали та придбали на 600 грн. на харчоблок клейонку, рушники та інше дрібне начиння».

Однією з програм, що сприяє набуттю дітьми навичок соціальної інтеграції у суспільстві, вихованню в них готовності до свідомої участі в товарно-грошових відносинах, є міжнародна програма соціально-фінансової грамотності дітей віком від 3 до 6 років «Афлатот». У 2012 р. проект «Формування соціально-фінансових навичок у дитячому середовищі Вінницької обласної молодіжної громадської організації «Школа рівних можливостей» став переможцем конкурсу соціально-культурних проектів Вінницької міської ради. Так, завдяки вінницьким педагогам Україна стала 92-ю зі 112 країн світу, а Вінниця – єдиним містом, де впроваджується ця програма. Із 2012 р. UNICEF  рекомендує включити ї як обов’язкову до системи освіти країн світу.

Наталія Свистун, методист РМК  з дошкільної освіти



Продовження тексту новини



29.03.2017 | Aдмін

Вернутись назад