Педагогічні знахідки. Семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи у Красносільській школі

Одним з відомих  філософів минулого століття було сказано, що «робота вчителя – це прекрасна, надзвичайно важка і дивовижно радісна праця». Тому на районному семінарі заступників директорів з навчально-виховної роботи на базі Красносільської ЗОШ І – ІІІ ступенів ішлося про компетентність як один з критеріїв роботи сучасного вчителя. Відповідно до цього було обрано й тему «Компетентнісний підхід як базова ідея продуктивного навчання й виховання».

«Головне завдання педагога – сприяти креативному розвитку особистості учня з урахуванням вимог сучасності. Бо визначальна характеристика сьогодення – інтенсивні зміни. Лише по-особливому організоване навчання і виховання школярів спонукатиме їх до активної співпраці», - зазначила завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А. Г., розпочавши районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Цікаві, змістовні, творчі, нестандартні, сучасні уроки вчителів Красносільської школи - свідчення тому. Адже це поєднання традиційних і нетрадиційних форм і методів роботи, компетентності, творчості й ініціативи.

За словами відомого філософа А. Дістервега «Учитель мусить бути творцем». І це справедливо. Адже творчість є проявом новизни. Тому  педагогічне портфоліо педагогів Красносільської школи хочеться охарактеризувати словами Ф. Ларошфуко «Можна помітити подібність людської творчості і дерев: і те, й інше має особливі властивості і здатне принести плоди, притаманні лише йому». Саме такі рясні плоди креативної авторської праці відтворено у творчій лабораторії вчителя трудового навчання Рябоконя В. О. та вчителя математики й інформатики Надворного О. В., презентацію досвіду яких змогли оцінити заступники директорів з навчально-виховної роботи.

Заступник директора Красносільської школи з навчально-виховної роботи Тищенко Л. В. представила власну дослідницьку лабораторію. А це – компетентнісний підхід в управлінні методичною роботою.

Кажуть, що художник продовжує своє життя в картинах, архітектор – у величних спорудах. Учитель же продовжує своє життя в дітях, у своїх вихованцях. А педагоги Красносільської школи втілюють свій педагогічний досвід у душах юних обдарувань. Неабияке задоволення отримали учасники семінару і від цікаво проведеного виховного заходу «Хай квітне щаслива моя Україна».

Багато нового, змістовного й цікавого змогли запозичити учасники семінару. Адже багаторічна творча праця вчителів Красносільської школи – це досвід, компетентність, креативність, творчість. Справедливо зазначив А. Коні, що «радість праці можна знайти лише у творчості – все інше тлінне і незначуще». І це дійсно так, адже «ВЧИТЕЛЬ - найвища оцінка для людини».

 Олена  Деркач, заступник директора  з навчально-виховної роботи Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Р.Скалецького

  



Продовження тексту новини



19.02.2017 | Aдмін

Вернутись назад