Методичне об'єднання учителів історії. Педагогічні читання

22 січня вся Україна відзначала День Соборності та Свободи України. В навчальних закладах Бершадщини відповідно  до наказу  відділу освіти  від 17.01.2017 року № 16 з 20 по 27 січня 2017 року проходить Тиждень Соборності.

В Рік Державності, коли відзначається 100-річчя подій  Української революції 1917-1921 років, напередодні Дня пам′яті Героїв Крут учителі історії зустрілися на черговому методичному об′єднанні.

24 січня , на базі Бершадської ЗОШ №1 пройшли педагогічні читання на тему: «Українська революція 1917-1921 років. Персоналії.»  Молоді учителі з Яланецької – Лукачук Олександр Дмитрович,  Осіївської  - Шевчук Сергій Олександрович,  шкіл підготували нетрадиційні, цікаві матеріали на розсуд колег-істориків. Микола Міхновський, Євген Петрушевич, Юрій Тютюнник, Петлюра, Махно, В.Винниченко, гетьман  Павло Скоропадський та багато інших історичних постатей того буремного і такого значущого в історії України часу, розкрились для слухачів як політичні діячі, військові лідери і просто люди; зі своїми уподобаннями, мріями, недосконалостями.

Доповідачі не просто розкривали історичні факти – вони проводили часові паралелі, переконували, засуджували… Не було жодного слухача, якого б не зачепила  дана тема.

Про найвідомішого для широкого кола українців політичного діяча того часу, першого президента України – Михайла Грушевського, для поважного зібрання розповіла учениця Бершадської ЗОШ №1  Харченко Анастасія, презентувавши свою роботу на конкурс «Об′єднаймося ж, брати мої».

Друга частина  методичного об′єднання була присвячена одному з аспектів роботи історика – роботі з архівами. Голова методичного об′єднання  Погончик Г.О. ознайомив присутніх з історією створення Державного архіву Вінницької області.

«…У сховищах двох корпусів Державного архіву Вінницької області зберігаються безцінні джерела з історії Вінниччини від середньовіччя до сучасності. Головний корпус архіву міститься в найстарішій будівлі міста – колишньому єзуїтському монастирі, який споруджено у першій чверті ХVІІІ ст. Монастир виконував функції міської фортеці, був обнесений високим кам’яним муром, від того за ним закріпилася історична назва «Мури». Будівля і місцевість, на якій вона гордо височіє над берегом Південного Бугу, званого давніше Богом, повна спогадів. У цьому місці упродовж ХVІІ – початку ХХ ст. відбувалися доленосні для всього регіону події: точилися війни, ухвалювалися рішення, жили і діяли видатні люди. Тут працював перший біограф Т.Г. Шевченка М. Чалий, черпав енергію для своїх творів Михайло Коцюбинський, писав свою неперевершену історію Вінниці Валентин Отамановський…»

Григорій Олексійович провів майстер-клас по роботі з архівними документами. Усім учасникам були роздані матеріали Бершадського державного архіву та запропоновано знайти інформацію, яку можна було б використати на уроках історії. Працюючи в групах, учителі історії жваво обговорювали відомості, історичні факти, що зафіксовані  в документах, знаходили цікаві, знайомі, відомі, а іноді й кумедні випадки!

Загалом зустріч пройшла в невимушеній атмосфері, була цікавою, змістовною та результативною.

Оксана Когут, методист РМК

 



Продовження тексту новини



26.01.2017 | Aдмін

Вернутись назад