5 грудня – Міжнародний день волонтера

В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей  — волонтери. У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер.

         Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

         Волонтери керуються такими принципами: 

• визнають право на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їхньої расової приналежності, віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;
• поважають гідність і культуру всіх людей;
• надають допомогу, безкоштовні послуги особисто або організовано в
    дусі партнерства і братерства;
• визнають рівну важливість особистих і колективних потреб, сприяють їх колективному забезпеченню;
• ставлять перед собою мету перетворити волонтерство в елемент особистого процвітання, набуття нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи для цього ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем;
• стимулюють почуття відповідальності, заохочують сімейну, колективну і міжнародну солідарність. 



        Загальноосвітні начальні заклади Бершадського району здійснюють вагомий внесок у розвиток волонтерського руху в районі, а саме,  активно допомагають воїнам- учасникам АТО, дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, ветеранам,  людям похилого віку тощо.
        Відділом освіти визначено  найактивніші школи району щодо доброчинної діяльності у 2016 році:   

·        Бершадська  ЗОШ І-ІІІ ст.№1 (дир. Погончик Григорій Олексійович);

·        Бершадська  ЗОШ І-ІІІ ст.№2 (дир. Ковальський Володимир Михайлович);

·        Війтівська  ЗОШ І-ІІІ ст. (дир. Джужук Володимир Миколайович);

·        Шляхівська  ЗОШ І-ІІІ ст. (дир. Кравець Ніна Миколаївна);

·        Яланецька  ЗОШ І-ІІІ ст. (дир.Олійник Валентин Васильович);

·        Дяківська ЗОШ І-ІІ ст. (дир. Шевченко Олександр Андрійович).

       З метою відзначення Міжнародного дня волонтера відділом освіти організовано районну виставку – звіт «Волонтерство – це поклик душі!». Шкільні альманахи, постери, фотоколажі, розкладнички, тематичні плакати підготували:
Бирлівська, Голдашівська, Кошаринецька, Поташнянська, Тирлівська ЗОШ І-ІІ ст., НВК с.Шумилів, Баланівська, Війтівська, Великокиріївська, Джулинська, Михайлівська, Осіївська, П’ятківська, Серединська, Тернівська, Устянська, Флоринська, Яланецька та Бершадські №1,2 ЗОШ І-ІІІ ст.

 

          Мабуть, дорослі і діти зрозуміють, що усе в цьому світі дуже просто: скільки ми віддаємо – стільки й отримуємо натомість. Це найголовніший закон Всесвіту, і поширюється він на усіх, незалежно від віку, національності.
Тож будьмо милосердними, і тоді люди стануть добрішими,  а наша Україна житиме у мирі, славі і знову буде розквітати.

Ірина Романчук, методист РМК
 

 



05.12.2016 | Aдмін

Вернутись назад