Полиновий спомин «бабиних ярів» України

Трагедія Бабиного яру – жахлива сторінка новітньої історії України, це трагедія усього українського народу,  рана, яка не гоїться уже 75 років…
27-30 вересня по всій країні поминаютьі згадують жертв німецької окупації, безневинно знищених , яких   тисячами  страчували по всій країні лише за приналежність до єврейської  національності. У ці дні згадують і безстрашних українців, які жертвуючи власним життям, спасали та переховували своїх односельчан, а часом зовсім незнайомих людей.
27 вересня 2016 року на базі районного методичного кабінету відбувся районний захід-реквієм з метою вшанування 75 річниці Бабиного яру.  На захід були запрошені колишні в’язні Бершадського гетто, праведники Миру, історики-краєзнавці та учні загальноосвітніх шкіл.
Методист РМК Когут О.К. розповіла про трагічну історію Бабиних ярів по всій Україні в роки Другої світової війни. Член Національної спілки краєзнавців України, керівник РМО учителів історії Погончик Г.О. , який довгий час збирав історичні факти злодіянь фашистів на території Бершадського краю, презентував авторську книгу «Кровоточаща рана».  Педагог закликав не забувати свою історію, виносити уроки з минулого та пам’ятати, що найдорожчою цінністю є людське життя.



Голова єврейської общини Вигоднер Є.М.  повідав про випадки спасіння євреїв   в різних населених пунктах  району. Своїми спогадами поділились Праведник України з Флорино Тартачна Тетяна Юхимівна та дочка Праведника   світу Олександра Мельник з с.Тирлівка.
Юні  краєзнавці  з Маньківської школи дослідили історію Маньківської трагедії та спасіння єврейських дітей українською матір’ю. Дитинство за колючим дротом гетто  - це спогади  відомого та шанованого на Бершадщині  Жорніцького Олександра Львовича, який залишився живим завдяки винахідливості матері та шаленій жазі до життя.
Члени краєзнавчого гуртка з Тернівської школи продемонстрували відеопрезентацію щодо масових розстрілів єврейського населення у Тернівці: «Все прощається, безневинно пролившим кров – не проститься ніколи».
На районному заході прозвучали пронизливі поетичні рядки з уст завідувачки РМК Філімонової А.Г. , учениці Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Рекути Вікторії; авторський вірш Стьопіної Анни «Чи оминув Голокост Шляхову?»
…Поросли полином численні «бабині яри» по всій Україні. Але пам’ять людська, як непохитна скала, береже страшні свідоцтва злочинів проти євреїв, проти людства, проти самого ЖИТТЯ…

Ірина Романчук, методист РМК, учасник заходу



04.10.2016 | Aдмін

Вернутись назад