День партизанської слави на Бершадщині

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 08.09.2016 №648 «Про відзначення на Вінниччині Дня партизанської слави», листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 12.09.2016 №34-2-03/3508 відділ освіти Бершадської РДА інформує про проведені виховні заходи щодо  відповідних пунктів Розпорядження.

У шкільних бібліотеках створено тематичні виставки «Лицар партизанської слави», «Пам'ять полум'яних років», «Партизанськими стежками», «Партизанський рух на Вінниччині», «Крізь роки воєнного лихоліття», «Повік ті дні із пам'яті не стерти», , «Партизани- герої Радянського Союзу»;  години інформування «Підпільна та партизанська боротьба з окупантами на території Бершадщини», «Незабутній подвиг», «Партизанська слава»; тематичні уроки та лекції з історії підпільно-партизанського руху  «Партизанський рух та його внесок у Велику Перемогу»,  «Історія підпільного та партизанського руху на Вінниччині», «Україна пам'ятає партизанів», «Історія партизанського руху на Бершадщині»; години спілкування  «Партизанські з'єднання та їх роль в роки Другої світової  війни», «Діяльність партизанів в тилу ворога»,  «Партизанська  діяльність на території Поділля», «Бершадщина – край партизанської  слави», «Історія партизанської слави», відбулось  поновлення експозицій у шкільних музеях та кімнатах Бойової слави.У Джулинській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбувся урок громадянськості «В громаді  жити – громаді  служити» для учнів 11 класів із запрошеним партизаном – підпільником, Праведником світу, полковником у відставці  Закревським Іваном Васильовичем, конкурс читців поезії  «Я дідусем своїм горджусь», загальношкільна  святкова лінійка «Партизанськими стежками ідуть відважні ветерани». Музей-кімната  Партизанської слави діє у Осіївській ЗОШ І-ІІІ ст.., в ній були проведені  екскурсії для учнів Берізкобершадської , Годдашівської,  Малокиріївської  ЗОШ І-ІІ ст.., Флоринської, Бершадської №3, Красносільської,  Шляхівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів. Організовано  бесіди про розвиток підпільного і партизанського руху на Бершадщині в роки Другої світової  війни, зокрема про місця дислокації і дії партизанського загону  Семена Печеного у селах Усті, Осіївці, Малій Киріївці, діяльність підпільних груп у с. Джулинці,  м. Бершаді.

Круглий стіл на тему «Партизанські рейди в роки Другої світової  війни», «Героїзм народних месників» проведено у Чернятській, Лісничанській, Тернівській, Сумівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.  У Ставківській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулася зустріч з  учасником партизанського руху на Бершадщині  Шпирук Афією Антонівною. Під час акції «Не старіють душею ветерани» учнями Серединської ЗОШ І-ІІІ ст. постійно  проводяться  відвідини зв'язкової партизанського загону Гомелі Антоніни Сергіївни та надається шефська допомога.   Відбулося упорядкування присадибних ділянок ветеранам підпільно-партизанського руху Загорулько Н.І., Лавренюк К.І., Божок О.К., Мазур Г.М.  під час проведення акції «Добрі справи» учнями Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.   У Бирлівській ЗОШ І-ІІ ступенів під час акції «Волонтерський рух» надана шефська допомога ветеранам  національно-визвольного руху Янчуку Івану Мойсейовичу та  Марущаку Євдокиму Даниловичу.

 

Ніна Янчук, методист РМК23.09.2016 | Aдмін

Вернутись назад