Форум «Діти змінюють світ»

Нещодавно у Києві відбувся Всеукраїнський дитячий Форум «Діти змінюють світ» за участю Президента України Петра Порошенка. Організатори форуму - Міністерство освіти і науки спільно з Уповноваженим при Президентові України з прав дитини Миколою Кулебою. Основна мета форуму – сприяти розвитку дитячих ініціатив, залучити  дітей до суспільного життя та участі у прийняті рішень на рівні громади.

У форумі взяли участь  понад 200  лідерів учнівського самоврядування та учнів-членів Малої академії наук України. Серед них була й учениця  9 класу  Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів  Оксана Стаднійчук, голова Вінницької обласної ради старшокласників «Лідер». 

Лідери  самоврядування мали можливість представити своє бачення та пропозиції щодо розвитку держави  та бачення власного майбутнього та майбутнього України. Обговорювали, які зміни потрібно ввести  у навчальний процес, аби кожна дитина почувалася у школі комфортно. Учасники дискусій  вважають за необхідне надавати можливості учням брати участь у розробці навчальних програм.   Активно дискутували   про роль та повноважень учнівського самоврядування. Акцентували увагу  на   патріотичному  вихованні.

Учасники форуму  працювали в Українській академії лідерства. Студенти академії провели для лідерів низку інтерактивних тренінгів, поділились досвідом роботи щодо реалізації соціальних ініціатив молоді в громадах. Лідери учнівського самоврядування розповіли про реалізовані проекти в школах, районах, області, поділитись новими ідеями та цікавими проектами.

У рамках програми відбулась цікава зустріч з святейшим Любомиром Гузаром, який розповів дітям про людські та моральні цінності.

На завершення заходу Уповноважений з прав дитини при Президентові України Микола Кулеба закликав усіх учасників не зупинятись на досягнутих кроках щодо участі дітей у прийняті рішень на рівні своїх громад, висловлювати свою думку вільно та впевнено, не бути байдужим до оточення, шукати однодумців серед молоді.

М.Кулеба оголосив всім учасникам форуму про ініціативу створення при Адміністрації Президента України дитячого дорадчого органу, до складу якого увійдуть представники Всеукраїнської ради старшокласників.  

                                                                                                                                                                         Криворуцька О.М.

 

09.06.2016 | Aдмін

Вернутись назад