Вітаємо медичних сестер

Медична сестра у школі – перший порадник і перший рятівник для учнів з побитими колінами, хвилюванням перед екзаменами, головним болем та неспокійним серцем…

Зараз медсестри - це професіонали своєї справи. Вони працюють зі складним медичним обладнанням, виконують складні процедури. Але так було не завжди. Ще якихось 200 років тому медсестер, як таких, не існувало. У лікарнях, в лазаретах і в так званих будинках для бідних за хворими доглядали доглядальниці, які не тільки про лікування, навіть анатомію людини практично не знали.

День медсестри Найтінгейл Флоренс

Все змінилося з того моменту, як тендітна англійська дівчина на ім'я Найтінгейл Флоренс вирішила взяти справу в свої руки. Флоренс була красунею в загальноприйнятому розумінні цього слова. Її прикрашала молодість, а захоплювали в ній такі риси характеру, як наполегливість, самовідданість і залізна воля.

У консервативній Англії в ті часи існували досить жорсткі правила поведінки для дівчат із заможних родин. Піти проти них, це теж саме, що кинути виклик суспільству. Тільки люди з сильним характером могли зважитися на таке.



Флоренс не побоялася розірвати заручини і піти працювати доглядальницею до лікарні для бідних, настільки її вразили антисанітарія і безлад, які там творилися. Їй було все одно, що над нею сміються люди її кола, що від неї відмовилася її краща подруга. Навіть позбавлення спадщини дівчину не зупинило.

Паралельно з вивченням всіх тонкощів роботи професійної медсестри, вона впроваджувала в цій лікарні самі, здавалося б, прості принципи життя - чистоту, максимальну увагу до хворих, дотримання режиму запропонованих процедур і харчування. Ці, здавалося б, прості методи знизили смертність в тій лікарні в два рази.

Під тиском незаперечних фактів Флоренс знову почали поважати ті, хто недавно над нею потішався, а можновладці навіть доручили їй очолити невеликий медичний заклад. А тут і Кримська війна приспіла. Починали її Росія з Туреччиною. Англія була втягнута туди пізніше, але не дивлячись на це, людські втрати були величезні.

Сам військовий міністр Англії звернувся до Флоренс з проханням допомогти пораненим. Дівчина організувала цілий загін сестер милосердя. Застосовуючи у військових лазаретах свої методи, вона добилася зниження смертності з 42 до 2,2 відсотків. Серед солдатів про неї почали ходити легенди. Звичайно ж Англія зустріла її, як національну героїню.

Але Флоренс не тільки сама доглядала хворих, вона ще брала активну участь у створенні школи з навчання медсестер, писала книги, брала участь у різних благодійних акціях. Померла ця славна жінка на 90-му році життя.

На згадку про її самовіддану працю і величезний внесок у підняття престижу та професіоналізму роботи медсестер був створений Міжнародний Фонд її імені. 12 травня, якраз в день народження цієї самовідданої жінки, по всьому світу відзначається День медичних сестер.

Оксана Когут, методист РМК

(за матеріалами інтернет-ресурсу)



12.05.2016 | Aдмін

Вернутись назад