2016- рік англійської мови в Україні

Президент України Петро Порошенко оголосив 2016 рік Роком англійської мови.

Вінниччина увійшла до семи пілотних областей України, які беруть участь у Програмі «Вчителі англійсько їмови – агенти змін». 

Проект – результат спільних зусиль Британської Ради та громадської ініціативи GoGloba lобговорювали 9 грудня на прес-конференції у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

Програму представляли проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Вінницької академії неперервної освіти ОленаГерасімова та тренери Британської Ради в Україні Оксана Рубанова і Тетяна Декшна.

Перший етап проекту реалізується в обласних центрах Вінницької,Львівської, Волинської, Чернівецької, Черкаської, Дніпропетровської, Херсонської областей та м.Києві.

Тренери Британської Ради в Україні Оксана Рубанова і Тетяна Декшна наддали роз’яснення щодо вимог Британської Ради до кандидатів: 

- педагогічний стаж не менше 5 років у середнійшколі;

- підтвердження професійного розвитку за останні 2 роки (участь у конференціях, круглих столах, онлайн курсах, зимових школах, творчих майстернях і т.н.;

- бажання та вмінняпроводити семінари, спостерігати за уроками з метою надання методичної допомоги вчителям англійської мови в районних центрах області. 



Перший тренінг для вінницьких педагогів у рамках Всеукраїнського проекту громадської ініціативи «GoGlobal» спільно з Британською радою в Україні та Міністерством освіти і науки України «Вчителі англійської мови – агенти змін» розпочався 21 лютого у приміщенні Вінницької академії неперервної освіти.

Відкриваючи роботу проекту в регіоні, ректор академії неперервної освіти Степан Дровозюк зазначив, що цей захід є знаковим в житті освітян області, адже завдяки йому Вінниччина та Україна загалом наблизяться до світового співтовариства й матимуть кращі можливості для того, аби пізнати надбання Європи й світу.

Привітати з початком навчання 20 кращих учителів області, які пройшли відбір і долучились до проекту, а відтак стануть тренерами й наставниками для своїх колег, завітав голова обласної державної адміністрації ВалерійКоровій.

Звертаючись до педагогів, керівник Вінниччини висловив переконання, що головною проблемою України у співпраці з країнами ЄС є не відсутність фінансового ресурсу чи питання корупції, а насамперед – мовний бар’єр. 

«Англійська мова на сьогодні є локомотивом економічного зростання України. Спілкуючись із міжнародними партнерами, представниками Світового банку, Європейської комісії, Європейського банку реконструкції та розвитку, ми постійно ведемо мову про те, що базовою проблемою України є проблема комунікації, проблема, пов’язана із трансформацією суспільства. Ми повинні вибудувати нову філософію, новее мислення наших людей і базовим елементом в цьому є якраз вивчення іноземних мов» - наголосив Валерій Коровій.

Каритник Інна Григорівна та Остап’юк Ярослав Ігорович, учителі англійської мови Берщадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, пройшли цей відбір і попали в 20 найкращих педагогів Вінницької області,а так стали представниками Бершадського району у цій програмі. Тренінг для вчителів англійської мови тривав із 21.02.2016 по 28.02.2016. Навчання проводили тренери Британської Ради - Оксана Рубанова та Тетяна Декшна. Заняття розпочиналися о 9:00 ранку і закінчувалися о 18:00.

60-годинний курс складався з завдань із методики англійської мови, психології, вивчення сучасних тенденцій та стратегій навчання, розглядалися найактуальніші питання теорії і практики. Кожен учасник отримав книжки Британської Ради та мав змогу підвищити свій фаховий рівень завдяки інтенсивному спілкуванню англійською мовою.

Алла Олійник, методист РМК

 



22.03.2016 | Aдмін

Вернутись назад