Тиждень права

   Загальна декларація прав людини – міжнародно-правовий акт, у якому були сформульовані основні громадянські, політичні і соціально-економічні права людини. Затверджена і проголошена Генерального Асамблеєю ООН у 1948 р. День її прийняття 10 грудня – був оголошений Міжнародним днем захисту прав людини.

    Загальна декларація була прийнята у вигляді резолюції Генеральної Асамблеї ООН, закріплені в ній норми мають рекомендаційний характер. Тобто, вони бажані, але не обов’язкові для держав-членів ООН. Але все ж, оцінюючи юридичне значення і силу положень Декларації, слід зазначити, що саме проголошені в Загальній декларації основні права і свободи розглядаються сьогодні більшістю країн як юридично обов’язкові договірні норми. На Декларацію часто посилаються при тлумаченні національного законодавства з прав людини, а також у судовій практиці. Вміщені в Декларації принципи і норми постійно розвиваються і уточнюються у процесі укладення нових міжнародних угод. Завдяки міжнародному визнанню норм Загальної декларації в конституціях більше ніж 120 країн світу перелік, зміст і припустимі обмеження прав і свобод, які містяться в Декларації, перетворилися на загальновизнані звичаєві норми міжнародного права, тобто на міжнародні стандарти прав людини, яких мають дотримуватися всі країни світу.     Традиційно, на початку грудня, в усіх загальноосвітніх закладах проходить Тиждень правових знань. Проведення якого започатковано Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 8 грудня 2008 р. № 1149/2008. Згідно з Указом Всеукраїнський тиждень права має проводитись щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН  Загальної декларації прав людини.

        В усіх школах Бершадського району 10 грудня пройшов Всеукраїнський урок права. Також під час Тижня права проходять різноманітні заходи: круглі столи, бесіди, тренінги, диспути, традиційні лінійки, новітні радіогазети та інтерв’ю, а також багато інших заходів, покликаних привернути увагу учнівської молоді та їх батьків, громадськості в цілому, до проблеми правової освіченості українців. Саме знання своїх прав і обов′язків наблизить нас до  утвердження такої бажаної правової держави.

   Гарним завершенням Тижня, своєрідним екзаменом для юних правників, стане районний етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства. Запрошуємо учнів 9-11 класів до участі в олімпіаді 11 грудня.

   Ще одним заходом для утвердження  правової культури  та стимулом до вивчення права в учнівському середовищі є Турнір Юних Правознавців, який проводиться відділом освіти Бершадської РДА спільно з  Бершадським районним управлінням юстиції вдруге. Цього року Турнір пройде  15 грудня на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

      Підвищення рівня правової культури та грамотності населення,. формування  засад громадянського суспільства –  ось ті чинники, що зумовлюють  становлення України  як  демократичної,  правової  держави.

 

Оксана Когут, методист РМК.

 11.12.2015 | Aдмін

Вернутись назад