Використання альтернативних видів палива в загальноосвітніх закладах району

З метою поліпшення якості соціальних умов протягом 2015 року урядом виділено кошти на виконання заходів соціально-економічного розвитку окремих територій. Дані кошти спільно з коштами районної програми «Підвищення  енергоефективності  та зменшення споживання енергоресурсів у Бершадському районі на 2011-2015 роки» використано на переобладнання та  встановлення модульних котелень в  чотирьох загальноосвітніх закладах району. Всього на ці види робіт виділено з державного бюджету 3 млн.71 тис. 441 грн., з місцевого бюджету – 174 тис. 900 грн.Більшість шкіл нашого району  побудовані давно, тому в деяких з них котельні знаходяться в підвалах, що суперечить нормам Держгірпромнагляду.  У двох загальноосвітніх закладах – П'ятківській та Устянській ЗОШ І-ІІІ ст.,  проведено виведення котелень з підвального приміщення і встановлено  нові модульні котельні. Підрядником є Барський машинобудівний завод. У 2015 році на П'ятківську ЗОШ І-ІІІ ст. з державного бюджету виділено 951 тис. грн., з  місцевого бюджету  - 49,4 тис. грн. Для переустаткування котельні Устянської школи  в 2015році  з державного бюджету виділено 898,2 тис. грн., з  місцевого  - 46,1 тис. грн.

 

Так склалась ситуація в країні, що використання газу для опалення приміщень стало занадто дорогим та невигідним. Для використання доступного виду палива та з метою економії коштів Шляхівська та Красносільська ЗОШ І-ІІІ ст. перейшли з газового опалення  на модульні котельні з твердопаливними котлами.  Для устаткування котелень використано твердопаливні котли  виробництва Барського машинобудівного заводу На проведення даних робіт у Красносільській школі виділено всього 633,115 тис. грн., з державного бюджету – 593,915 тис. грн., з місцевого – 39,2 тис.  грн.

Економічно продумане та розумне використання альтернативних видів палива – не тільки модернізація устаткування, а й , насамперед, вимога сьогодення.

 Лідія Дзюбенко, начальник відділу освіти 

 08.12.2015 | Aдмін

Вернутись назад