Засідання Ліги шкільних омбудсменів

Напередодні виборів до місцевих рад , 23 жовтня,  на базі Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.  пройшло чергове виїзне засідання Ліги шкільних омбудсменів Бершадського району. В переддень канікул  учні та учителі Флоринської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів привітно стрічали  юних  захисників прав дитини з усього району  та представників влади.  

На часі зміни в управлінні  нашою державою, тому тема: «Децентралізація влади в Україні. Зміни до Конституції» цікава та важлива для  юних правників  – майбутнього  держави.

Шкільні омбудсмени дізналися про 5 необхідних кроків для проведення реформи та активно обговорювали отриману  інформацію. Юрист Ліги , Заміхора Лариса Анатоліївна,  більш детально зупинилась на запропонованих змінах  до статей 118,140-143.Учні відкрито спілкувались з  поважними гостями –  Грабчаком Миколою Петровичем, головою Бершадської районної ради; Гресько Тетяною  Миколаївною, керівником апарату Бершадської РДА; Зеленюк Людмилою Володимирівною, начальником відділу  юстиції Бершадського району; Рожкевичем Сергієм  Павловичем, головою Флоринської територіальної громади; Асауленко Наталією Олександрівною, юристом відділу освіти Бершадської РДА.

Шкільні омбудсмени  жваво вели дискусію з представниками влади, позиціонували свої думки, обговорювали своє бачення децентралізації влади в  Україні.

Під  час  зустрічі  учні  отримали  відомості про розподіл повноважень між гілками влади,  про відповідальність місцевого самоврядування за успішність своєї праці. Обговоривши всі позитивні зміни та ризики реформи, учасники круглого столу дійшли  висновку, що реформа потрібна, щоби українські громадяни могли обирати собі авторитетну місцеву владу. У неї будуть повноваження, досить ресурсів і відповідальність. Децентралізація дасть шанс людям у різних містах і селах самим творити своє майбутнє.

 

Методист РМК                                                Оксана Когут.02.11.2015 | Aдмін

Вернутись назад