Освіту гарантовано Конституцією

Право на освіту — це право людини на здобуття певного обсягу знань, культурних навичок, професійної орієнтації, які необхідні для нормальної життєдіяльності в умовах сучасного суспільства. Забезпечення цього права – обов′язок освітян нашої країни.

Одним із основних завдань відділу освіти Бершадської РДА та адміністрацій загальноосвітніх закладів району є  реалізація  державної політики з питань забезпечення права дітей і підлітків шкільного віку на здобуття загальної середньої освіти, серед яких пріоритетним напрямом є виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2009 №1175 «Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей та підлітків шкільного віку».

З метою забезпечення конституційного права неповнолітніх на здобуття повної загальної середньої освіти в районному методичному кабінеті було проведено нараду з педагогічними працівниками навчальних закладів району.Головний спеціаліст відділу освіти О.М. Тартачна повідомила присутнім  про стан охоплення навчанням дітей шкільного віку у районі. Наголосила, що з метою забезпечення здобуття громадянами України повної середньої освіти щороку проводиться облік дітей і підлітків шкільного віку, відповідно до Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку, затвердженою постановою КМУ від 12 квітня 2000 року № 646.

На виконання рішення колегії відділу освіти від10.06.2015 року приведено до вимог Інструкцію процедури ведення обліку дітей. Підготовлено проект розпорядження голови РДА «Про закріплення території обслуговування та проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку»,  відповідно до якого виконкоми сільських рад зобов’язано на основі списків первинного обліку громадян здійснити роботу щодо складання списків дітей, яким до 1 вересня поточного року виповнюється 5 років, а також списків дітей та підлітків віком від 6 до 18 років, дані списки зберігаються в школі, подаються до відділу освіти та щороку оновлюються.

Також затверджено план заходів відділу освіти на 2015 рік щодо забезпечення конституційних прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, видано наказ «Про організацію обліку дітей та підлітків шкільного віку у 2015-2016 н.р.», розроблено методичний посібник «Організація роботи загальноосвітнього закладу з питань забезпечення конституційних прав на здобуття повної загальної середньої освіти», розроблено схеми заповнення звіту РВК-77.

Методист районного методичного кабінету О.М.Когут проаналізувала результати першого етапу Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок», метою якого є виявлення дітей, що не приступили до навчання.  Присутнім було повідомлено правила здійснення  відрахування учнів з навчальних закладів, ще раз обговорено алгоритм дій при виявленні учнів, що не відвідують навчальний заклад без поважних причин.

О.С. Росолик, голова Бершадської ПМПК, детально зупинилась на  можливих варіантах одержання освіти  для учнів з особливими освітніми потребами.

У Бершадському районі для забезпечення освітніх прав дитини функціонує мережа навчальних закладів, у тому числі: 19 шкіл І-ІІ ступеня, 20 шкіл І-ІІІ ступеня,  Джулинська СЗОШ,  Бершадський професійний ліцей,  Бершадський медичний коледж, навчально-консультативний пункт (вечірня школа) при Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст.. №1   та екстернатна форма освіти.

 

 17.09.2015 | Aдмін

Вернутись назад