Шкільним омбудсменам про освіту

     Освіта - процес розвитку і саморозвитку людини, що залежить від оволодіння соціально вагомим досвідом людства і втілений у знаннях, уміннях, творчій діяльності та емоційно-ціннісному ставленні до світу.
     Світ сьогодні обєднаний  турботою про виховання  громадянина всієї  планети. Інтенсивно розвивається міжнародний освітній простір, тому світове  співтовариство  прагне до створення  глобальної стратегії освіти людини незалежно  від місця її проживання.  Усі країни обєднує розуміння, що сучасна  освіта має стати міжнародною, шкільна й університетська освіти набувають рис полікультурності, розвивають здатність оцінювати явища з позиції іншої людини, різних культур, іншої соціально-економічної формації.
     Освіта є необхідною умовою збереження і розвитку матеріальної та духовної культури людства.  У сучасній Україні система освіти безперервно розвивається, і для неї характерне постійне відновлення й саморозвиток. 
   У пятницю, 17 квітня, на базі Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося чергове засідання  Ліги шкільних омбудсменів Бершадського  району  на тему «Освіта в Україні та за кордоном. Працевлаштування молоді».
 


     Традиційно на засіданні були присутні поважні гості: Зеленюк Людмила Володимирівна – начальник Управління юстиції Бершадського району; Руденко Руслана Вікторівна – начальник відділу внутрішньої політики та звязків з громадськістю Бершадської РДА; Герасименко Ольга Петрівна  -  провідний спеціаліст з профорієнтації Бершадського районного центру зайнятості; Асауленко Наталія Олександрівна – юрист відділу освіти Бершадської РДА; Заміхора Лариса Анатоліївна – керівник гуртка «Феміда» Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст.; Маршалковська Лариса Анатоліївна – практичний психолог Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. 
     Особливості запровадження Болонського процесу в Україні, основні функції кредитно-модульної системи освіти (ECTS)  розкрила методист Когут Оксана Миколаївна, куратор Ліги. Сертифікація іноземного диплому в Україні та визнання дипломів українських ВУЗів за її  межами, законодавчі моменти отримання освіти  пояснили для юних правозахисників Асауленко  Наталія Олександрівна та Зеленюк Людмила Володимирівна. Заміхора Лариса Анатоліївна  розповіла про цікавий досвід розвитку освіти в Польщі.       Працевлаштування випускників, останні тенденції ринку праці та найзатребуваніші і найновітніші професії  сьогодення – тема виступу провідного фахівця Бершадського центру зайнятості Ольги Петрівни Герасименко.  
      Зустріч була проведена в режимі круглого столу у дружній та невимушеній обстановці, психолог Маршалковська Л.А. вдало поєднувала елементи тренінгу, анкетування та колективні дослідження, налаштовуючи учасників на невимушене спілкування. Юнацький колектив омбудсменів отримував чіткі і відверті відповіді на різноманітні запитання.   Для перевірки дотримання прав дітей у Війтівській ЗОШ І-ІІІ ст. було створено групу із числа шкільних омбудсменів. Учасники якої провели опитування учнів на предмет порушення прав дитини у школі.
      Проведене анкетування учасників Ліги шкільних омбудсменів визначить тематику наступних зустрічей.

Бершадський районний методичний кабінет
 


23.04.2015 | Aдмін

Вернутись назад