Виховуємо патріотів

     Війна – страшна річ…Події, які відбуваються на Сході, несуть велике горе українському народу, але з іншого боку, вони підняли патріотизм українців на недосяжну висоту. Коли бачиш 3- річних дітей у вишиванках, прапори на балконах, автівках і будинках, жовто-блакитні стрічки на одязі учнів, то розумієш, наскільки важливе питання єдності та незалежності України.
    Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності – віддати життя, людина не може бути громадянином.
    У наш складний час одним із головних завдань Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст. є формування національної свідомості учнів з осмисленою патріотичною позицією.
    Патріотичне виховання у школі – це формулювання патріотичних почуттів, любові, гордості за свою країну, вироблення високого ідеалу служіння народові…Бути патріотом сьогодні для усіх баланівчан - це більше, ніж бути українцем.


Робота педагогів націлена на формування в учнів системи цінностей і національної свідомості, чіткої патріотичної позиції, розвиток творчої, всебічно розвиненої особистості.
   Патріотичне виховання учнів у закладі починається з першого дня та здійснюється насамперед у процесі навчання. У школі проводяться виховні години, бесіди, «круглі столи», дебати, концерти, темами яких є святкування знаменних дат,ознайомлення з історією рідного краю, звичаями та традиціями українського народу, видатними людьми. Традиційними стало проведення святкувань Дня Збройних Сил України, Дня Соборності, зустрічі з ветеранами, воїнами-інтернаціоналістами, святкування Дня Перемоги.
    Уроки пам’яті та мужності виховують гордість в учнів про героїчне минуле нашого народу, його прагнення до зміцнення могутності рідної країни, про його мужність у боротьбі з іноземними загарбниками.
    Характерною рисою українського патріотизму є його дієвість. Саме вона спроможна перетворити почуття в конкретні справи та вчинки на користь Батьківщини і держави. Адже патріот - це не той, хто говорить красиві слова про Україну, а той, хто бачить труднощі, розуміє соціально-політичну ситуацію в країні і готовий долати перешкоди, зв’язати свою долю з долею Вітчизни.
    Тому сьогодні одним із напрямків патріотичного виховання у нашій школі є волонтерський рух «З Україною в серці». Мета руху – шефська допомога  учнів військовослужбовцям, які несуть службу в зоні АТО. Відрадно, що і учні, і учителі, і батьки не залишилися осторонь проблем війни та миру в Україні. 
   З 28 жовтня по 7 листопада у школі проходила декада  патріотичного виховання «Я – частинка України». У рамках цієї декади організовано тижні «Я – українець!»,  історії та правознавства «Знай закон змолоду». Піднесено, на високому патріотичному рівні відбулася загальношкільна лінійка «За право жити ми завдячуємо героям». У ході акції «Діти-янголи» учні 5-11 класів написали листи односельчанам, учасникам АТО, а учні 4 класу ( класний керівник Миколенко Г.І.) виготовили 19 журавків для батьків учнів школи, які були відправлені в зону АТО.
     Школярі 1-8 класів взяли активну участь у виставці малюнків «Моя мрія – мирне небо». Під керівництвом президента школи Бучіка Тараса та з ініціативи клубу «Старшокласник» проведена благодійна ярмарка «Тобі – солдате!», в ході якої зібрано 12 тисяч гривень. Кошти були використані для потреб захисників України.
    Учнями 4, 11-А, 11-Б класів створені проектні роботи «Герої не вмирають».
     Радою «Старшокласник» організована і проведена акція «Обігрій захисника». Дітьми зібрано і передано солдатам в зону АТО 315 пар шкарпеток, 30 банок кави, 52 упаковки чаю, 3 кг сухофруктів, макарони, гречку, цукор загальною вагою 16 кг, 250 кг картоплі, 13 кг печива і цукерок, а також предмети особистої гігієни.
     Всі учні виготовили обереги, вітальні листівки для учасників АТО з побажаннями повернутися живими, здоровими та з перемогою.
     Дівчата та хлопці з великим ентузіазмом і теплотою сплели для захисників маскувальні сітки.
     Події сьогодення надихнули учнів на творчість. Вони складають вірші, пишуть твори «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!».
      У закладі організована і проведена зустріч з випускником школи Кучериною Вадимом, який брав участь у антитерористичній операціях і був поранений.
     Названі заходи, акції виховують у школярів патріотичні почуття, а військовим піднімають дух. Тому ми і надалі проводитимемо таку роботу.
     Для передачі благодійної допомоги воїнам до школи кілька разів завітали представники «Народної самооборони» на чолі з начальником Демченком Борисом Борисовичем із заступником Пересуньком Сергієм, а також із її членами - Невеличком Анатолієм, Бешевським Сергієм і Рижавським Сергієм.  Волонтери завезли вантаж бійцям. А ще вони передали дітям прапор з передової разом зі словами подяки від воїнів 26- ої бригади. 
     Висловлюємо щиру вдячність усім військовим – землякам, а саме: Бадьорко Віталію,  Загарію Віталію, Бучіку Олексію, Максимцю Олександру, Сагієнку Василю, Олійнику Сергію,  Дісяку Василю, Балану Олегу, Шумейку Віталію, Загарію Олександру, Збіглею Олексію, які перебували, а деякі і наданий час знаходяться у зоні АТО, захищають мир, єдність і майбутнє України. Побажаємо якнайшвидше здолати ворога та з перемогою повернутися живими та неушкодженими до рідних домівок.
    У процесі виховної роботи з патріотичного виховання учні глибше усвідомлюють свою причетність до минулого, теперішнього та майбутнього Батьківщини, що дозволяє утверджувати в них почуття відповідальності за майбутнє своєї держави, за власну долю.
      Україна понад усе! Ми обов’язково переможемо! З нами Бог! 
Слава Україні! Героям слава!


                                                          Острук О.О., директор Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
 


06.04.2015 | Aдмін

Вернутись назад