Лідер в тобі

       На базі районного методичного кабінету відбулося засідання районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» на тему «Лідер в тобі». У зібранні взяли участь діти-лідери з усіх загальноосвітніх навчальних закладів  району.       
       Учасники зібрання  з перших хвилин налаштувалися на плідну   роботу,  за допомогою вправи на привітання «Творча самопрезентація» та повторення девізу  районної  організації учнівського врядування «Союз  старшокласників  «Юність».
       Практична частина засідання розпочалася  із домашнього завдання, яке лідери отримали на минулому засіданні. Дуже приємно, що усі діти представили свої роботи (Есе «Я у мультикультурному  суспільстві» ) на високому рівні.
 


      Продовжилось засідання корисним та  цікавим тренінговим заняттям «Хочеш бути лідером – будь ним!». Метою якого було формувати в учнів активну життєву позицію; підтримувати лідерів, які спрямовані на активну участь в учнівському самоврядуванні; допомагати розвивати їм лідерські здібності та навички колективної взаємодії. Для того, щоб робота в групі під час  заняття була ефективною, лідери виробили свої чіткі правила, які зафіксували на спеціальному ватмані. Заняття «Хочеш бути лідером – будь ним!» розпочалось інформаційним  повідомленням «Молодіжне лідерство», під час якого учасники познайомились з  інтерактивною, ситуаційною, синтетичною  теоріями лідерства. Продовженням був мозковий штурм «Що таке лідерство?», який включав визначення поняття «лідерство» учасниками тренінгу. Вислухавши всі відповіді лідерів, у процесі обговорення була звернута увага учасників на те, що поняття «лідерство» можна краще усвідомити, якщо розглядати його як набір функцій, а не характерних рис особистості. Лідерство складається з навичок,  яких можна навчитися. На підтвердження цьому була притча про метелика, з висновком  «Усе залежить від тебе», «Усе в твоїх руках». Тому  наступні  завдання були цікавими та пізнавальними для розвитку лідерських здібностей учасників  «Вправа «Пінгвін», «Малюнковий тест «Три тварини», «Конкурс «Ораторів», «Тест «Оцінити свою здатність бути лідером». Хочеться відмітити, що завдання були не з простих. Виконавши їх лідери отримали масу задоволення та   дуже багато корисної інформації, про яку, можливо, почули вперше.
       Кожен із учасників отримав домашнє завдання: реалізація в шкільних своїх колективах дванадцять практичних вправ, що відносяться до розвитку лідерського потенціалу.
        Завершилось засідання районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність»  вправою «Наша єдність».

Янчук Н.О. методист РМК


03.04.2015 | Aдмін

Вернутись назад