Семінар учителів біології та екології

       20 березня 2015 року на базі Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В.Думанського відбувся практичний семінар для учителів біології та екології на тему «Формування екологічних компетентностей на уроках біології через використання сучасних педагогічних технологій». 
       Учителів гостинно зустріла багата  на історію та досягення Серединська школа. Здалося,  що до семінару готувався   увесь колектив, адже учителям демонстрували  різноманітні виставки учнівської творчості, діючі музейні кімнати.
       Заступник директора з навчально-виховної роботи Пазилова С. З. охарактеризувала роботу учителя біології Данильченко Г.С. , акцентувавши увагу на творчих досягненнях та результатах ЗНО з біологї.  
        Працювати творчо, поглиблювати знання, не зупинятись на досягнутому, запалювати серця дітей жагою до знань - таке педагогічне кредо учителя біології Данильченко Галини Степанівни повністю підтвердили продемонстровані уроки. На уроці біології в 6 класі вчителі побачили різні форми роботи з термінами, інтелектуальні розминки, ситуативні задачі відповідно вікових особливостей дітей. Вдалим було використання мультимедійної презентації, гербарних експонатів, кімнатних рослин.


       Урок екології в 11 класі був на тему «Поняття «деградація природи». Основні причини деградації природних компонентів» продемонстрував не лише високий науково-методичний рівень учителя, але  й екологічну свідомість, небайдужість учнівської молоді до проблем навколишнього середовища. Учні в «домашніх групах» підготували відеопрезентації причин деградації різних природних компонентів, а також  озвучили  екологічні проблеми  свого села. 
       Логічним продовженням семінару був просвітницький захід – виступ агітколективу «Еколог» із закликами охорони водних ресурсів України.  
      Учителі біології оцінили роботу Данильченко Г.С. на високому науково-методичному рівні,  відеопрезентаційні матеріали занять  багато колег взяли  для подальшого використання у своїй роботі.
       На семінарі було підведено підсумки олімпіади з екології.  Учитель Війтівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів  Демидов А. М.  поділився досвідом підготовки призера  ІV етапу. Також колегіально обговорено методичні рекомендації щодо ДПА,  зміст підручників для учнів 7 класу. Методистом РМК відділу освіти здійснено аналіз діагностики щодо ключових компетентностей учителів біології, надано методичні  рекомендації. 
      На завершення семінару учні Серединської школи подарували учителям біології символічних голубів з побажаннями миру, натхнення у роботі та творчих злетів.
                                                                                                          РоманчукІ.П., методист РМК


03.04.2015 | Aдмін

Вернутись назад