Батьківський форум

Батьки і діти, діти і батьки… Нероздільне і одвічне коло.

 Ми засіваємо життєве поле, і не на день минулий - на віки.

       Напередодні нового року відділом освіти Бершадської райдержадміністрації вперше проведено районний захід – батьківський форум. У залі засідань РАПО зібралися всі, кому не байдуже, в якому суспільстві будуть завтра жити наші діти і ким вони виростуть, правдиво змалювали проблеми взаємин між батьками і дітьми, розглянули можливість захисту дітей від сучасних негативних тенденцій. Батьківська, учнівська та педагогічна громадськість визначили пріоритети форуму - знайти реальні способи подолання актуальних проблем, а також напрацювати спільні пропозиції  та передати їх представникам влади.     У заході брали участь голова районної державної адміністрації Снігур О.Ф., перший заступник голови райдержадміністрації Оркуш В.М., начальник відділу освіти Дзюбенко Л.І., начальник служби у справах дітей Зарецька О.А., лікар-нарколог Уліч О.В., голова районної громадської батьківської організації «Співдружність» Саковський Д.І., голови шкільних батьківських комітетів, лідери учнівського врядування шкіл, практичні психологи Війтівської та Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, директори загальноосвітніх та позашкільних закладів району.

    Від батьківської громадськості виступили Швець Ж.І., голова батьківського комітету Джулинської школи, заступники голів батьківських комітетів Баланівської школи – Бондар Н.Д., Маньківської школи – Огородник О.В., а також мати прийомної сім’ї Стьопіна Людмила Дмитрівна, яка проживає в селі Шляхова, виховуючи 10 дітей.

    У ході бесіди стало зрозумілим, що батьків хвилювало питання, як їх діти проводять дозвілля у вечірній час. Тому прийшли до висновку, що необхідно відкривати дитячі заклади відпочинку на противагу кафе-барам, віднайти можливість дітям займатися у спортивних секціях, шкільних спортзалах.

    Ще однією проблемою сучасності, яка розглядалася на форумі, є показ фільмів зі сценами насилля чи розпусти та агресивні мультфільми. «Як би держава не забороняла ті чи інші фільми, якщо батьки не будуть приділяти значної уваги своїм дітям, і в родині не буде створено атмосферу довіри і любові, то ніякі заборони не діятимуть», - акцентувала Швець Ж.І., голова батьківського комітету Джулинської школи.

      «Кілька днів тому був прийнятий новий законопроект про маркування телепередач та фільмів. Можливо,  новий значковий спосіб зможе хоча б на 20 чи 30 % запобігти перегляду заборонених програм», - говорив Макарчук Анатолій, лідер учнівського врядування Флоринської школи. - Коли я спілкувався з однолітками, то зробив висновок, що лише двоє-троє батьків із десяти цікавляться, в які ігри грають їхні діти, що це за ігри і чим вони захопили дітей. Окрім того, більшість батьків не вміють переглядати ту інформацію, яку шукали та переглядали діти».

       Про ще одну проблему, яку пущено на самовплив, нагадав заступник голови батьківського комітету Маньківської школи Огородник О.В., – це  учнівські зошити і щоденники. «Важко пояснити дитині, що зошит із могутнім Рембо на кольоровій яскравій обкладинці заважатиме його увазі на уроці математики».

     Лідер Бершадської школи №3 Охріменко Сергій та лідер Бирлівської школи Резнік Марина, яка була учасником обласного форуму, розповіли про взаємовідносини з батьками. «Батьки вважають, що матеріальне забезпечення своїх дітей вирішує всі проблеми у вихованні дитини. Але, на мою думку, і на думку моїх ровесників, вони  через брак часу, який витрачають на заробляння грошей, мало спілкуються з нами»,повідомила Гетьман Людмила, лідер Яланецької школи.

     Після активної роботи всі прийшли до спільного висновку: необхідно дотримуватися запровадежних на території району обмежень щодо перебування дітей віком до 14 років у громадських місцях (дискотеки, кафе, бари) та на вулицях у вечірній час після 22 години, а неповнолітніх віком від 14 до 16 років – після 23 години (без супроводу дорослих). У школах на батьківських всеобучах розглядати питання навчання батьків контролю за відпочинком дітей біля телевізора та комп’ютера, зокрема про маркування телепередач та фільмів, захисту дітей від комп’ютерних ігор, особливо в он-лайні, організовувати для батьків «майстер-класи» з навчання перегляду тієї інформації, яку шукають та переглядають діти.

  Підвела підсумки роботи форуму начальник відділу освіти Дзюбенко Л.І.: батьки повинні своїм власним прикладом надихати дітей на добрі справи і бути для них моральним авторитетом. І тільки тоді, коли будуть об’єднані зусилля батьків, держави і громадськості ми зможемо досягнути значних успіхів у вихованні підростаючого покоління.

Руслана Руденко, головний спеціаліст відділу освіти09.01.2013 | Aдмін

Вернутись назад