Акція "Збережи ялинку"

 

        Ні засніжені дороги, ні тріскучий мороз не стали на перешкоді учням та вчителям шкіл Бершадського району, які зібралися 18 грудня 2012 р. в гостинній та затишній залі Бершадського лісгоспу для участі в просвітницькому природоохоронному заході „Збережемо ялинку”, який організували вчителі Сумівської ЗОШ та вихованці шкільного лісництва „Юні друзі лісу”.

 У фойє лісгоспу була розміщена виставка новорічних композицій з усіх шкіл району. Всі були приємно вражені розмаїттям представлених експонатів: ялинками з паперу, з цукерок, з шишок, з тканини, новорічними букетами, чудернацькими витворами людської фантазії.До учасників зібрання звернувся директор Бершадського лісгоспу Краснєєв Микола Володимирович, який розповів про роботу колективу лісівників Бершадщини по вирощенню та збереженню хвойних насаджень. Він закликав прийти до лісу не браконьєром, а другом, придбати ялинку з чіпом зі спеціально вирощених так званих „новорічних плантацій”.

Вихованці шкільного лісництва Сумівської школи запросили всіх присутніх до подорожі сторінками усного журналу „Збережемо природу разом”. Відкрила першу його сторінку лісничий шкільного лісництва Шевчук Наталія, загальні  відомості про ліси Вінниччини повідомила Опанасюк Оксана,  про видовий склад хвойних дерев розповіла Кокоша Анна, про цілющі властивості ялинки інформувала Мазуренко Оксана. А історію Нового року і ялинки цікаво було слухати з уст Кокоші Антоніни. Цікавими були сторінки, на яких висвітлювалася практична та просвітницька робота шкільного лісництва “Юні друзі лісу”, з якою ознайомили Дяченко Ольга та Сорокопуд Володимир. Зробити правильний вибір новорічної гості в людську оселю закликала „дівчинка-ялинка” Дзюбенко Владислава. Вона запропонувала придбати ялинку з чіпом, посаджену в горщик з землею, штучну, виготовити власноруч новорічну композицію з хвойних гілок, а дідух – шанувальникам українських традицій.

 

З цікавістю діти та вчителі спостерігали за роботою вчительки трудового навчання Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Бабій О. О., яка проводила майстер-клас з виготовлення новорічних композицій з паперу.

Зі словом захисту природи, зокрема хвойних насаджень, виступила екологічна агітбригада „Сполох” Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Підвели підсумки просвітницького заходу та нагородили грамотами переможців виставки „Новорічна композиція” методист відділу освіти Романчук І. П. та директор станції юних натуралістів Панченко З. П.

Свято завершилося. Щасливі та сповнені радісними емоціями поверталися додому учасники дійства, збагачені цікавою інформацією про зелену красуню-ялинку. Хочеться вірити, що по-іншому кожен оцінить роль ялинки під час новорічних святкувань, подумає, яку ялинку обрати, так, щоб і свято було веселим, і природі шкоди не завдати.

Директор Сумівської школи Галина Гуз25.12.2012 | Aдмін

Вернутись назад