Я- європеєць!

      На протязі жовтня-листопада  в загальноосвітніх навчальних закладах району проходив  ІІ Всеукраїнський конкурс написання літературних есе на тему «Я-європеєць!». Мета даного конкурсу: формувати у молоді  демократичні, європейські цінності розуміння прав і свобод людини, високі соціальні, культурні, освітні стандарти; привернути  увагу до розвитку України у різних сферах суспільного життя, пропагувати європейські  цінності , демократичні принципи державного устрою.     
       До районного журі подано 14 учнівських робіт з Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, №2, Осіївської, Серединської, Баланівської, Флоринської, Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  
 


      У всіх учнівських роботах відчувається біль і тривога за сьогодення країни та її майбутнє. Оригінальністю думки відзначаються роботи учнів Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Ткачук Анни Олегівни (вчитель Ковальський В.М.), Корнелюка Ореста Олеговича (вчитель Корнелюк І.В.). Варті уваги роботи Шаматієнко Тетяни Андріївни (вчитель  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.. №2 Феклістова Н.А.), Сивоконя Миколи  Олеговича (вчитель Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кресна Т.Д.). Роботи  відзначаються багатством словника, граматичною правильністю, додержанням  стильової єдності і виразності есе. Діти вміють добирати переконливі докази для обґрунтування своєї позиції з огляду на необхідність певні життєві проблеми, висловлюють власні думки, аргументують різні погляди на проблему.
     Конкурс засвідчив про те, що молодь не байдужа до проблем сьогодення. Наші діти  розуміють: якщо ми хочемо бути  європейцями і жити так, як європейці, то нам треба не просто кричати з високої трибуни, а гори звернути,  з’єднати країну, кардинально змінити владу, почати нарешті думати про майбутнє.
                                                    Куцак В.В., Романчук І.П., методисти РМК
 
Уривки з дитячих есе «Я-європеєць!»
«Мій  дідусь-сільський чоловік з натрудженими руками, з проораною життєвою борозною на обличчі. Він пенсіонер. Здавалося б, спокій і розміреність має бути   в його статусі. Та ні ж бо! Його захопило «політиканство», як він каже з усмішкою. У жартівливе визначення входить волонтерство, обговорення подій у світі.
 А ще найголовніше,  що спонукає його до активної діяльності-це «чоловіче віче».Одного разу мені довелося чути лише уривки їх розмов-виступів,коли бабуся послала доповісти,що вареники уже підморгують з миски»
(із твору Ткачук Анни, учениці 10 класу Бершадської ЗОШ  І-ІІІ ступенів№2)
 
« …..Сьогодення в Україні дуже неспокійне. На Сході гине цвіт нашої нації, сиротами залишаються діти, жінки-вдовами, матері- у вічних сльозах….Не краща ситуація на Півдні: Крим, напевно, втрачений українцями, якщо не назавжди, то, принаймні, надовго. Нажаль, країна наша розділена. Тому про Європу говорити ще рано…» 
(із твору Шаматієнко Тетяни, учениці 9 класу Бершадської ЗОШ  І-ІІІ ступенів№2)
 
« …А чи знаєте ви, що чарівний чистий голос Соломії Крушельницької врятував від провалу оперу Пучіні  «Мадам Батерфляй», що видатний український вчений І.Мечніков врятував життя Джузеппе Гарібальді, що Л.Бетховен присвятив сьому симфонію і три прелюдії синові Гетьмана  війська Запорізького - А.Розумовському, а ніжна мелодійна колядка «Щедрик» нашого земляка М.Леонтовича звучить із уст європейців кожного Різдва? І справді, чи негідні ми  називатись європейцями, коли ділимося своїми найкращими надбаннями з іншими народами і просто любимо землю, на якій живемо?» 
(із твору Стьопіної Анни учениці 8 класу Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів)
 
 
«…Я маю надію і хочу, щоб Україна носила емблему ЄС. Я хочу гордо і впевнено сказати собі й іншим: «Я- європеєць, що живе в Україні!»
                     (із твору учня 8 класу  Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сивоконя Миколи)
 
 
« Европа крошечная, как бабочка. Но здесь есть места, где мне очень хочется побывать! Это, прежде всего, Лондон- город дождей и туманов.
…Тепло и приветливо встретит нас Париж-город огней и романтики, «вечный город» Рим, центр изысканной кухни и высокого искусства, глобальный Мюнхен, оказывающий  влияние на экономическую систему мира, «дворцовая столица  Европы»- Мадрид, крупный мегаполис, наполненный жизнью, силой и настоящим испанским темпераментом.
  Для меня Европа, словно волшебная шкатулка из старой детской сказки».
(із твору учениці  10  класу  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  Доценко Єлизавети)
 
 


01.12.2014 | Aдмін

Вернутись назад