Бершадські юні лісівники здобули Всеукраїнську першість під час захисту науково-дослідницьких робіт

Юні друзі лісу з Сумівської загальноосвітньої школи на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв здобули першість під час захисту науково-дослідницьких робіт.

26-28 вересня на Сумщині відбувся ХІІ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. За активної підтримки ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв, головний лісничий В.А. Сташенко, лісничий Сумівського лісництва А.О. Гуз) гідно представили Вінниччину вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу»і Сумівської ЗОШ (директор школи Г.М. Гуз, педагог-наставник М.М. Маценко).


Команди зібралися сильні – кращі представники із двадцяти трьох регіонів України. У програмі зльоту – виставка-презентація учнівських лісництв, захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства, а також практичні заняття та майстер-класи для юних лісівників.

Юні сумівчани у своїй виставці показали славну 45-річну історію учнівського лісництва «Юні друзі лісу», значні напрацювання у науково-дослідницькій роботі, еколого-просвітницької діяльності, вагомі результати тісної співпраці з лісівниками-професіоналами. Школярі презентували свої складні та оригінальні вироби з дерева. Впевнено виступили Анна Бездітна (9 кл.), Ірина Рихтарич (8 кл.) та Даша Маценко (6 кл.), які вперше брали участь у такому конкурсі.

Науково-дослідницька робота - серйозна та відповідальна складова діяльності учнівських лісництв. Учні вивчають, досліджують, аналізують ліси, їх флору та фауну.

У цьогорічному зльоті журі оцінили високий рівень підготовки науково-дослідницьких робіт. Для більш об’єктивної оцінки їх було поділено на три категорії: «Лісорозведення та лісовідновлення», «Охорона та захист лісу» та «Біологія лісу».

Науково-дослідницьку роботу «Вирощування сіянців дуба звичайного на території Бершадського лісгоспу із застосуванням інтенсивних технологій» захищала учениця 9 класу Сумівської ЗОШ Анна Бездітна (керівник М.М. Маценко, консультант М.В. Краснєєв).

Вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» нагоджені грамотами МОН України: за перше місце у захисті науково-дослідницької роботи у номінації «Лісорозведення та лісовідновлення» (Анна Бездітна), а також грамотою за активну участь у виставці-презентації досягнень учнівських лісництв.

Гран-Прі та право проведення ХІІІ Всеукраїнського зльоту у 2019 році здобули юні лісівники Чернігівщини. Перше місце посіли вихованці учнівського лісництва «Совенятко» Сумської області, друге – юні лісівники Волині та Одещини, третє – з Київської та Рівненської областей.

Упродовж трьох днів діти навчалися та розважалися, знайомилися, обмінювалися досвідом. Для них було проведено ряд цікавих екскурсій та пізнавальних квестів, зокрема екскурсії до Сумського національного аграрного університету та Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Цікавою та насиченою була програма для педагогів та лісівників, які супроводжували школярів. Для керівників учнівських лісництв було проведено різнотематичні тренінги та педагогічні читання.

Лісівники ознайомилися з досвідом роботи Краснопільського та Тростянецького держпідприємств лісового господарства. На завершення учасники Всеукраїнського зльоту створили пам’ятну алею вічнозелених туй на території Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.26.10.2018 | Aдмін

Вернутись назад