Благодійна акція «Перше вересня»

           З метою  створення сприятливих умов для розвитку та навчання дітей, поліпшення матеріального становища сімей з дітьми, їх соціальної підтримки  традиційно стало проведення   у школах району благодійної акції «Перше вересня»  по залученню спонсорських коштів для придбання шкільного одягу, портфелів, канцелярських товарів для дарування дітям-сиротам, дітям з багатодітних, малозабезпечених сімей,  а також учням,  сім’ї яких потрапили до складних життєвих обставин.
        До благодійної акції  долучилось   23 навчальних заклади: Березівська,  Берізкобершадська, Бирлівська, Голдашівська,  Дяківська, Кидрасівська,  Кошаринецька, Малокиріївська,  М'якохідська,   Ставківська, Тирлівська ЗОШ І-ІІ ст, НВК с. Теофилівка,  Баланівська, Великокиріївська, Війтівська, Джулинська,  П'ятківська, Осіївська, Сумівська,  Тернівська,   Шляхівська,  Устянська, Бершадські № 2,3 ЗОШ І-ІІІ ступенів.

       Завдяки проведеній просвітницькій  роботі з місцевими меценатами   залучено  43880 грн для надання матеріальної допомоги дітям.

        Більшість  навчальних закладів, які взяли участь у акції,  дарували  дітям найнеобхідніше – шкільне приладдя, тематичні зошити, художню літературу, спортивний інвентар. Одяг та взуття придбано  дітям  Баланівської та Джулинської шкіл.  Портфелі, спортивні сумки даровані учням Голдашівської, Кошаринецької, П'ятківської, Сумівської, Шляхівської  ЗОШ. Набори першокласників отримали наймолодші школярі в Березівській, Берізкобершадській, Бирлівській, Кошаринецькій, Малокиріївській, М’якохідській, Ставківській, Тирлівській, П’ятківській школах.

       Не оминули увагою дітей, батьки яких мобілізовані для участі в АТО, в Дяківській, Кошаринецькій, Джулинській, П'ятківській,  Устянській, Бершадській №3 школах та підтримали наборами шкільного приладдя.
       Особливий подарунок  до Першого вересня презентували спонсори  дітям  Тернівської  ЗОШ І-ІІІ ст. – плазмовий телевізор, а для колективу Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ст. виділено кошти місцевим товариством на придбання мультимедійної дошки.
       Спонсорами акції «Перше вересня» виступили сільські ради (Джулинська, Голдашівська, Дяківська, Кидрасівська, М’якохідська, Ставківська, Тирлівська,  В.Киріївська, П’ятківська, Шляхівська), сільськогосподарські товариства  (ПСП «Промінь» с.Дяківка, ПП «Промтехагросервіс» с.Кошаринці, ТОВ «Осіївське»,   «ПрАТ Зернопродукт» с.Бирлівка, с.Баланівка, с. П´ятківка; «Чарівна нива» с.Тернівка, СТОВ «Загорулько» с.Велика Киріївка,  ТОВ «Устя», ПСП «Відродження» с.Теофилівка, ДП «Бершадський лісгосп»), а також педагогічні та учнівські колективи, батьківські комітети окремих шкіл, приватні підприємці.

 

Ірина Романчук, методист РМК

 

 

 

Весна - пора благодійності 

 В  період з  04 по 24 квітня  2016 року у  загальноосвітніх навчальних закладах Бершадського району  проводилась  ХІ благодійна акція  «Врятуй дитині життя» з метою закупівлі реанімаційного обладнання для лікарень Вінницької області та забезпечення доступу дітей до високоякісних медичних послуг  і  формування у дітей та учнівської молоді загальнолюдських цінностей.

Під час акції проведено роз´яснювальну роботу серед педагогічних, учнівських колективів та батьківської громадськості щодо її мети та актуальності. Волонтерами  обрані  працівники шкіл з числа учителів, педагогів-організаторів, медичних сестер; помічники волонтерів -  учні старших класів,  їх місія - суспільний збір коштів у спеціальні скриньки.

Незважаючи на  складну суспільно-політичну ситуацію в країні та погіршення матеріального  становища більшості родин, навчальні заклади району зібрали 21322  грн (у  2014 р. - 10159 грн, 2015 р. – 16741 р.) , з яких  14567 грн перерахували на  банківський  рахунок у ПАТ «Кредобанк»    та   6755 грн надали адресної допомоги хворим дітям. Найактивнішими були учні та педагоги Голдашівської, Кидрасівської,  Поташнянської, Березівської, Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст.,  Вовчоцького та Шумилівського НВК , які зібрали найбільші суми в перерахунку на кількість учнів. Вагомі благодійні внески  зробили також Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. – 6188 грн на допомогу учню школи, Баланівська – 1202 грн, Шляхівська – 880 грн, Війтівська – 877 грн, Бершадська  №1 – 876 грн. , Осіївська- 516 грн, Великокиріївська та Устянська школи – по 500 грн, Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст. –  460 грн ,  Бирлівська ЗОШ І-ІІ ст. – 407 грн, станція юних техніків – 720 грн тощо.
В рамках акції по школах відбулися різноманітні просвітницькі та виховні заходи: виховні години або години спілкування   «Людина починається з добра», «Без добрих справ немає доброго імені», «Добрі вчинки роблять життя кращим», «Співчуття – перший крок до людяності»; благодійні концерти, благодійні ярмарки солодощів, конкурси малюнків на асфальті.
Оригінально підійшли до проведення Акції працівники районної станції юних техніків, які організували на міській площі Героїв Майданів виставку творчих робіт гуртківців  та благодійний ярмарок за участі лідерів учнівського врядування з усіх загальноосвітніх шкіл району

Результати благодійної акції свідчать про те, що в нашому районі є чуйні, відкриті до допомоги серця і ми в змозі допомогти власним дітям – адже здорові та щасливі діти – то наше з вами майбутнє!      

Ірина Романчук, методист РМК        

 

   Життя дається людині на добрі справ

        «В наш час лікування добротою потребують не лише хворі, а й цілком здорові люди, в яких душа черства й глуха до чужого горя. Лікування милосердям потрібне і тим, хто не бачить і не чує кривди і болю, несправедливості і горя» : - так писав В.О.Сухомлинський.  

          Вміти любити, прощати, ділитись, допомагати – то велика наука в книзі життєвої мудрості. Щаслива та людина, яка освоїла цю науку. Учні нашої школи вчаться освоювати науку добра і милосердя. Вони  завжди  є активними учасниками щорічної доброчинної акції   «Від серця до серця». Ми допомагаємо дітям не лише тому, що ми можемо… Ми далеко не все можемо, особливо в такий нелегкий час. У нас невелика школа,  нас небагато, і  ми  не маємо можливості врятувати весь світ і допомогти усім , хто того потребує. Проте кожен з нас знає  - разом  ми сила! У цьому ми переконались, долучившись до акції «Допожи солдатові». Коли, після відправлених листів, малюнків , посилок,  учням  і їх батькам дзвонили  воїни із зони АТО, дякували за турботу – дитячій радості не було меж. Адже вони відчули значимість своєї роботи.

        Дізнавшись про  важкі випробування,  які спіткали  учнів нашого району,  ми вирішили провести ярмарку, а зібрані кошти  передати батькам Беника Дениса з Флорино, Дмитрука Миколи з Війтівки та  сім’ї Мазур  Наталії Іванівни з Яланецької школи.  Розуміємо, що це невеликі кошти, що це лише краплинка від потрібного. Але це краплинка, яка влилася в ріку допомоги всіх шкіл нашого району. Весь учнівський, вчительський та батьківський колектив нашої школи бажає цим дітям швидкого одужання.

        Кожна доброчинна акція сіє в серцях дітей любов та милосердя.Такі вчинки допомагають ще таким маленьким, але вже Людям  усвідомлювати, що означає по-справжньому творити добро. Завжди людина повинна залишатися людиною. 

        Тільки щирий серцем може бути добрим. Зростаємо, навчаємось і займаємось доброчинністю.  Щиро любимо  свою Україну і хочемо, щоб в ній жили здорові діти і щасливі батьки!

         Звертаємось до всіх небайдужих :"Сійте всюди добро і любов, і ви побачите із здивуванням, що не лише принесете щастя іншим людям, але і вам відплатиться сторицею."

                                               Учні та вчителі Дяківської школи

Стіл для солдата                                 

Протягом лютого місяця в Яланецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася акція «Стіл для солдата» в ході якої було зварено більше 2 тисяч вареників та спечено 300 пирогів. Волонтерська діяльність стала звичною для учнів та учителів нашої школи. Знаючи біди та нагальні проблеми бійців, наша шкільна родина намагається полегшити військовим побутові клопоти. Смачними стравами нагадати про рідну домівку де на них чекають з перемогою!

Валентин Олійник, директор Яланецької ЗОШ І-ІІІ ст.

  Допомагаємо усією громадою!

    Події, що розгорнулися на Сході країни, пробудили в душі кожного українця почуття власної гідності, єдності та взаємодопомоги.     «Допоможемо бійцям  АТО», «Підтримаємо наших солдатів», «Тепло наших сердець – воїнам  АТО» - такі гасла вже стали звичними. Щодня ми чуємо і читаємо їх на роботі, на вулиці, в соціальних мережах…  Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи в зону АТО, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу.   Напружена ситуація в нашій країні вимагає рішучих дій від дорослих та не залишає байдужими дитячі серця. Весь  колектив нашої школи – учні, вчителі, обслуговуючий персонал  - стали активними учасниками волонтерського руху «Разом ми сила». Нас підтримали батьки учнів і жителі нашого села, усі небайдужі.                                                                                                                                                                                     

         Важливою місією для наших дітей стало оформлення листів  і малюнків  воїнам-землякам та просто бійцям , що знаходяться в зоні АТО.  У своїх листах учні виражають прагнення до миру і єдності України, бажають нашим захисникам здоров’я і перемоги. Діти переконані - це найменше, що вони можуть зробити для тих, хто їх захищає. Школярі вірять, що їхні листи і малюнки зігріватимуть бійців , стануть для них оберегами .

      Неодноразово в  школі проводились благодійні   ярмарки  під гаслом «Допоможи воїну». На зібрані кошти було придбано  теплі речі, продукти харчування , ліки. А ще скільки всього необхідного було зібрано та відправлено нашим содатам –  шапки, шкарпетки, миючі засоби, засоби особистої гігієни,  консервація, крупи, макаронні вироби, печиво, солодощі. Нашим односельчанам, Булатку Андрію, Череушенку Володимиру, Краснозею Руслану , Бондаренку Генадію  було відправлено іменні посилки.

     Багато теплих слів ми почули  за нашу працю, адже для наших воїнів ми готували борщ, плов, тушену картоплю, варили вареники, пекли завиванці, пироги, печиво, передавали молоко та компоти. Усе це готувалося з любовю, повагою і надією на перемогу та обовязкове повернення додому. При допомозі Ігоря Климнюка та його друзів  грузи відправлялись в зону бойових дій.  

              Ми віримо, що перемога обовязково прийде!  Люди, не будьмо байдужими, підтримаймо наших воїнів, підтримаймо один одного у такий нелегкий для України час!

Олександр Шевченко, директор Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

Підсумки волонтерської діяльності 

Останній місяць року... Час підводити підсумки та готуватись до зимових свят – Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних святкувань. Грудень символічний  і тим, що посилюється увага до  людей, які потребують особливої  підтримки  та  любові. Відділ освіти вдруге провів благодійну акцію  на підтримку наших мобілізованих земляків під назвою «Святий Миколай, воїнам допомагай!».

До акції долучились всі загальноосвітні навчальні заклади району. Учні, батьки та педагоги гуртом підготували 248 подарунків для воїнів. Мішечки, торбинки, пакунки, святково оздоблені, наповнені солодощами, теплими речами, засобами гігієни, листами, малюнками, а, головне –  любов′ю наших сердець. Усі подарунки за сприяння райдержадміністрації мають потрапити до  бершадчан, які захищають мир і спокій у нашій країні.

Також, нашої турботи і підтримки потребують діти соціально вразливих категорій. 18 грудня на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбулося районне свято для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування «Із краю в край ходить Святий Миколай!». Свято проходило у форматі «голубого вогника», яке підготував Будинок дитячої творчості. Всі учасники свята отримали подарунки від відділу освіти, служби у справах дітей РДА, народного депутата Миколи Кучера.

20 грудня  на базі дитячої музичної школи імені Р.Скалецького відбулося районне свято для дітей пільгових категорій,  які писали листи-побажання Святому Миколаю. Гарний настрій дітворі забезпечували художні номери підготовлені учнями Бершадських ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2 та №3, Баланівської, Великокиріївської, Джулинської та Устянської шкіл.

Новорічні подарунки для дітей, сім′ї  яких перебувають у складних життєвих обставинах, підготували також представники Укрсиббанку. Пакунки із солодощами передані адресатам.

28 грудня діти  з різних шкіл району побувають на Новорічній ялинці у м. Вінниця.  Для поїздки запрошені діти з малозабезпечених багатодітних родин, діти учасників АТО, діти з сімей, що потрапили в складні життєві обставини.

Протягом грудня у всіх загальноосвітніх школах району проходила благодійна акція «Подаруй дитині радість читання», в ході якої дітям пільгових категорій проводили підписку дитячої періодичної преси, дарували дитячі книги.

Дуже хочеться, щоб дітей соціально вразливих категорій було якнайменше, і, щоб кожна дитина не була обділена увагою та  любов′ю дорослих,  вірила у таїнство Святого Миколая.

Ірина Романчук, методист РМК